Junior Branch-udvalget

Junior Branch-udvalget formål er at udvikle og skabe lederskab hos unge i CISV Danmark på tværs af lokalforeningerne.

Junior Branch-udvalget afholder derfor i løbet af året flere events, hvor alle juniorer på landsplan har mulighed for at lære hinanden at kende, opbygge et netværk med juniorer fra andre lokalforeninger/regioner og lave spændende events i lokalområdet. Derudover afholdes også Joined Juniors, som fungerer som et træningsforum for lokalforenings juniorer og Årligt Junior Branch Møde (ÅJBM – Junior Branch's generalforsamling).

Junior Branch udvalget består af de to Nationale Junior Representanter (NJR's), NJR-suppleanten og 3-5 udvalgsmedlemmer.

Forretningsorden for Junior Branch

Læs om udvalgets arbejde og formål i øvrigt i forretningsorden for Junior Branch.

Kontaktoplysninger

Johan Christiansen

Nationalt
National Junior Repræsentant – senior, formand for CFA-udvalget

Lokalt Storstøm LF
Juniorbestyrelsesmedlem, Børnebykontaktperson

28 11 68 86
johan.christiansen@dk.cisv.org

Marie Boe Gad

Nationalt
National Junior Repræsentant – junior

28 70 50 10
marie.gad@dk.cisv.org

Agnete Marckmann Borges

Nationalt
HB-repræsentant for CISV Vestsjælland og medlem af Junior Branch-udvalget

Lokalt Vestsjælland LF
Medlem

40 55 91 19
agnete.borges@dk.cisv.org

Mira Gaarde Topp

Nationalt
HB-repræsentant for CISV Roskilde og medlem af Junior Branch-udvalget

Lokalt Roskilde LF
Bestyrelsesmedlem

30 36 87 07
mira.topp@dk.cisv.org

Helena Rendemann Nelholt

Nationalt
Medlem af Junior Branch-udvalget

61 38 28 27
helena.rendemann@dk.cisv.org

Thea Mose Keinicke

Nationalt
Medlem af Junior Branch-udvalget

Lokalt Fyn & Sydjylland LF
Bestyrelsesmedlem

50 18 11 11
thea.keinicke@dk.cisv.org

Silas Christiansen

Nationalt
Medlem af Junior Branch-udvalget og CISV Storstrøms juniorsuppleant til Hovedbestyrelsen

Lokalt Storstøm LF
Juniorbestyrelsesmedlem

29 93 89 94
silas.christiansen@dk.cisv.org

Sitemap
Close

Søgning