Junior Branch-udvalget

Junior Branch-udvalget formål er at udvikle og skabe lederskab hos unge i CISV Danmark på tværs af lokalforeningerne samt for at holde gang i og opfordre til aktivitet og udvikling i organisationen, primært på et nationalt og lokalt plan.

Udvalget består af de to Nationale Junior Repræsentanter (NJR’s), NJR-suppleanten samt tre koordinatorer, der er ansvarlige for hhv. kommunikation, træning og projekter. Udvalget afholder i løbet af året en række aktiviteter – fx i forbindelse med Verdens Bedste Nyheder, Peace One Day (FN’s internationale fredsdag) samt udvalgets Årlige Junior Branch Træning (ÅJBT) og Årlige Junior Branch Møde (ÅJBM – svarende til en “generalforsamling” i udvalget).

Forretningsorden for Junior Branch

Læs om udvalgets arbejde og formål i øvrigt i forretningsorden for Junior Branch.

Kontaktoplysninger

Gustav Elmo Stuhr

Nationalt
National Junior Repræsentant – senior

Lokalt Amager LF
Bestyrelsesmedlem

28 68 38 10
njr@dk.cisv.org (sender til begge NJR's) eller gustav.stuhr@dk.cisv.org

Johan Christiansen

Nationalt
National Junior Repræsentant – junior, medlem af CFA-udvalget

Lokalt Storstøm LF
Juniorbestyrelsesmedlem

28 11 68 86
johan.christiansen@dk.cisv.org

Helena Malmqvist Kok

Nationalt
National Junior Repræsentant – suppleant

42 33 64 15
helena.malmqvist@dk.cisv.org

Agnete Marckmann Borges

Nationalt
Medlem af Junior Branch-udvalget

Lokalt Vestsjælland LF
Medlem

40 55 91 19
agnete.borges@dk.cisv.org

Marie Boe Gad

Nationalt
Medlem af Junior Branch-udvalget

28 70 50 10
marie.gad@dk.cisv.org

Mira Gaarde Topp

Nationalt
HB-repræsentant, medlem af Junior Branch-udvalget

Lokalt Roskilde LF
Bestyrelsesmedlem

30 36 87 07
mira.topp@dk.cisv.org

Sarah Løgstrup Mossin Christiansen

Nationalt
Medlem af Junior Branch-udvalget

Lokalt Storstøm LF
Juniorsuppleant til bestyrelsen

51 91 41 11
sarah.christiansen@dk.cisv.org

Valdemar Luka Bjødstrup Granic

Nationalt
Medlem af Junior Branch-udvalget

93 87 30 78
valdemar.granic@dk.cisv.org

Sitemap
Close

Søgning