Risk Management-udvalget

Risk Management-udvalget varetager kvalitetssikringen af vores programmer og aktiviteter. Som landsdækkende forening med et stort internationalt aktivitetsniveau, er det også særdeles vigtigt, at vi overholder alle relevante love, regler og bestemmelser for arbejdet med børn og unge.
Her er det Risk Management udvalget, der bistår foreningen i at planlægge og sikre, at vi reducerer de risici, der måtte være, og at vi sørger for at tage de relevante forholdsregler og lave de nødvendige forberedelser, for at vores programmer og aktiviteter altid foregår på sikre og forsvarlige måder.

Risk Management-udvalget fungerer desuden som vagtordning, så vores udsendte frivillige altid har kontaktpersoner i Danmark, der er vant til at håndtere diverse problemer, der måtte opstå, og kan støtte og hjælpe de frivillige. Risk Management udvalget bistår på samme måde i forbindelse med vores nationale lejre og aktiviteter, og udvalget kan altid kontaktes, såfremt der er behov for bistand.

Udvalget kan kontaktes på risk-manager@dk.cisv.org.

Child Protection i CISV International

Kontaktoplysninger

Linda Holmberg

Nationalt
Medlem af Daglig ledelse, formand for Risk Management-udvalget

26 74 78 71
lindaholmberg@mail.dk

Kenneth Schou

Nationalt
Medlem af Risk Management-udvalget

Netværk
Formand for Den Danske Doris Allen Støtteforening

20 66 55 37
egelandschou@gmail.com

Bolette Bjerregaard

Nationalt
Medlem af HB, Børnebyudvalget, Risk Management-udvalget

Lokalt Nordsjælland LF
Næstformand, Lokal Risk Manager

31 44 06 48
boletteb@gmail.com

Kontaktoplysninger lokale Risk Managers

Lene Holgaard

Nationalt
HB-repræsentant, Medlem af Youth Meeting-udvalget, Lokal Risk Manager

Lokalt Amager LF
Formand, tovholder for kontaktpersoner, Risk Manager, tovholder for kontaktpersoner

60 77 13 83
lenecisvdk@gmail.com

Winnie Ramsing

Lokalt Amager LF
Lokal Risk Manager

Netværk
Medlem (suppleant) i Den Danske Doris Allen Støtteforening

22 53 33 00
winnie.ramsing@dk.cisv.org

Emilie Karense Lykking

Lokalt Fyn & Sydjylland LF
Suppleant i bestyrelsen, Lokal Risk Manager (gyldig til 2022)
Valgperiode i bestyrelsen 2022-2023

40 55 92 36
emilie.lykking@dk.cisv.org

Karen Vinten Understrup

Nationalt
HB-repræsentant

Lokalt Fyn & Sydjylland LF
Børneby-kontaktperson, Lokal Risk Manager (certificering gyldig til 2022)
Valgperiode i bestyrelsen 2022-2024

51 88 34 16
karen.vinten.understrup@dk.cisv.org

Lili Westermann

Nationalt
HB-repræsentant

Lokalt Hareskov-Værløse LF
Formand, Interchange-kontaktperson, Lokal Risk Manager

30 30 02 28
lili.westermann@gmail.com

Daniel Westermann Strandby

Nationalt
Medlem af Seminar Camp-udvalget

Lokalt Hareskov-Værløse LF
Juniorbestyrelsesmedlem, Lokal Risk Manager, Kasserer

26 23 10 83
Daniel.westermann.strandby@gmail.com

Laura Birkmose Hertz

Lokalt Midtjylland LF
Lokal Risk Manager

60 13 36 82
laura.hertz96@gmail.com

Bolette Bjerregaard

Nationalt
Medlem af børnebysudvalget
Medlem af Risk Management-udvalget

Lokalt Nordsjælland LF
Lokal Risk Manager
31 44 06 48
boletteb@gmail.com

Sune Aggergaard

Lokalt Roskilde LF
Lokal Risk Manager

60 52 14 60
sune@aggergaard.dk

Linda Nymann Christensen

Nationalt
Suppleant til Hovedbestyrelsen

Lokalt Storstrøm LF
Næstformand, Step Up-kontaktperson, Lokal Risk Manager

26 82 59 20
cisvstorstroem@gmail.com

Anne Marie Marckmann

Lokalt Vestsjælland LF
Lokal Risk Manager

41 40 95 63
amm@marckmann.net

Sigrid Ringström

Lokalt Aalborg-Nordjylland LF
Lokal Risk Manager

26 82 26 54
Sigrid.ringstroem@gmail.com

Sitemap
Close

Søgning