Risk Management-udvalget

Risk Management-udvalget varetager kvalitetssikringen af vores programmer og aktiviteter. Som landsdækkende forening med et stort internationalt aktivitetsniveau, er det også særdeles vigtigt, at vi overholder alle relevante love, regler og bestemmelser for arbejdet med børn og unge.
Her er det Risk Management udvalget, der bistår foreningen i at planlægge og sikre, at vi reducerer de risici, der måtte være, og at vi sørger for at tage de relevante forholdsregler og lave de nødvendige forberedelser, for at vores programmer og aktiviteter altid foregår på sikre og forsvarlige måder.

Risk Management-udvalget fungerer desuden som vagtordning, så vores udsendte frivillige altid har kontaktpersoner i Danmark, der er vant til at håndtere diverse problemer, der måtte opstå, og kan støtte og hjælpe de frivillige. Risk Management udvalget bistår på samme måde i forbindelse med vores nationale lejre og aktiviteter, og udvalget kan altid kontaktes, såfremt der er behov for bistand.

Udvalget kan kontaktes på risk-manager@dk.cisv.org.

Kontaktoplysninger

Anne-Marie Guldbrandsen

Nationalt
National Risk Manager (NRM), formand for Risk Management-udvalget

26 13 76 01
risk-manager@dk.cisv.org

Lokalt Roskilde LF
P.t. Lokal Risk Manager i CISV Roskilde

Kontaktoplysninger lokale Risk Managers

Rachel Ellebye

Nationalt
Formand for Seminar Camp-udvalget

Lokalt Amager LF
Risk Manager

27 84 29 32
rachel.ellebye@dk.cisv.org

Helle Lindsted

Lokalt Nordsjælland LF
Sekretær, Lokal Risk Manager

23 96 03 20
helle.lindsted@ch.cisv.org

Bolette Bjerregaard

Nationalt
Børnebyudvalget, Risk Management-udvalget

Lokalt Nordsjælland LF
Lokal Risk Manager

31 44 06 48
bolette.bjerregaard@dk.cisv.org

Stine Bregnager Jensen

Lokalt Roskilde LF
Børnebyskontaktperson, Lokal Risk Manager

40 36 58 36
stine.jensen@dk.cisv.org

Linda Nymann Christensen

Nationalt
Suppleant til Hovedbestyrelsen

Lokalt Storstrøm LF
Næstformand, Step Up-kontaktperson, Lokal Risk Manager

26 82 59 20
linda.christensen@dk.cisv.org

Mathias Rodenkam Mejborn

Lokalt Storstrøm LF
Bestyrelsesmedlem, Lokal Risk Management

53 86 22 30
mathias.mejborn@dk.cisv.org

Anne Marie Marckmann

Nationalt
Suppleant i Hovedbestyrelsen

Lokalt Vestsjælland LF
Lokal Risk Manager

41 40 95 63
anne.marckmann@dk.cisv.org

Karen Vinten Understrup

Nationalt
Medlem af Hovedbestyrelsen

Lokalt Fyn & Sydjylland LF
Lokal Risk Manager

51 88 34 16
karen.vinten.understrup@dk.cisv.org

Malte Hejlskov Staach

Nationalt
Medlem af Hovedbestyrelsen

Lokalt Midtjylland LF
Næstformand, Risk Manager, Step Up-kontaktperson

28 12 17 61
malte.staach@dk.cisv.org

Ole Aalborg Hansen

Lokalt Aalborg-Nordjylland LF
Lokal Risk Manager

22 33 85 04
ole.aalborg@dk.cisv.org

Child Protection i CISV International

Her kan du læse CISV International's retningslinjer for Child Protection i organisationen: Child Protection Policy and Procedures

Læs evt. også uddybende på Child Safeguarding Policy FAQ.

Klik og læsChild Protection Policy and Procedures
Sitemap
Close

Søgning