Hareskov-Værløse

CISV Hareskov-Værløse

CISV Nordsjælland er lokalforening for det område, der dækker Københavns forstæder i bæltet fra Høje Taastrup, Brøndby og Ishøj til Lyngby-Taarbæk og Gentofte. Ligesom resten af CISV - både på nationalt og internationalt plan - er vi en gruppe frivillige, der igennem forskellige uddannende programmer forsøger at skabe en fredeligere og mere retfærdig verden. Dette gøres ved at skabe bånd mellem mennesker fra forskellige lande, kulturer og baggrunde, når vi sender delegationer af børn og unge på Børneby, Interchange, StepUp lejr og meget andet.

Hvis du eller dit barn har mod på verden og brænder for at lære mere om andre kulturer, hvis du brænder for at være leder for en delegation, eller hvis du har et ønske om at støtte op om lokalforeningens arbejde, så hold øje med "Dine Muligheder" hvor vi løbende opdaterer, hvad der sker i lokalforeningen, hvilke programmer vi søger deltagere og ledere til, hvornår vi har brug for frivillige hjælpere, m.v. Man kan også følge os på vores Facebook-side CISV Hareskov-Værløse.

Man er også velkommen til at kontakte bestyrelsen enten på h-v@remove-this.dk.cisv.org, eller direkte til de relevante på listen herunder!

Bestyrelsen

Rolle Navn Telefon E-mail
Formand Lili Westermann 44 66 10 83 / 30 30 02 28 lili.westermann@gmail.com
Næstformand Birgitte Guldbrandsen 26 13 76 02 Ambiguld@hotmail.com
Kasserer Ulrikke Møgelvang 61 66 00 98 info@exposervice.dk
Youth meeting kontaktperson Annika Mønster Pedersen 20 95 90 31 pedersensfamilie@gmail.com
Step Up kontaktperson Gitte Liebst Robinson 30 20 54 84 Gitterob66@gmail.com
Interchange kontaktperson Helle Vedstensen 40 20 50 54 Helle@vedstensen.dk
Suppleant Tina Löfvall 26 93 68 42 Tina.lofvall@gmail.dk
Bestyrelsesmedlem Annika Mønster Pedersen 20 95 90 31 Pedersensfamilie@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Anna Terranella 28 52 60 53 annaoglea@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem Junior Josefine Møgelvang 61 66 73 24 josemo@dbmail.dk
Bestyrelsesmedlem Junior fra 1/7-16 Karoline Møgelvang karmo@dbmail.dk
Bestyrelsesmedlem Junior Liv Brüchmann 42 17 77 40 Liv@bruchmann.dk
Bestyrelsesmedlem Junior Celina Robinson 61 73 61 13 Celinalr2000@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Junior indtil 1/8-16 Daniel Westermann Strandby 26 23 10 83 Daniel.westermann.strandby@gmail.com