Hareskov-Værløse

CISV Hareskov-Værløse

CISV Nordsjælland er lokalforening for det område, der dækker Københavns forstæder i bæltet fra Høje Taastrup, Brøndby og Ishøj til Lyngby-Taarbæk og Gentofte. Ligesom resten af CISV - både på nationalt og internationalt plan - er vi en gruppe frivillige, der igennem forskellige uddannende programmer forsøger at skabe en fredeligere og mere retfærdig verden. Dette gøres ved at skabe bånd mellem mennesker fra forskellige lande, kulturer og baggrunde, når vi sender delegationer af børn og unge på Børneby, Interchange, StepUp lejr og meget andet.

Hvis du eller dit barn har mod på verden og brænder for at lære mere om andre kulturer, hvis du brænder for at være leder for en delegation, eller hvis du har et ønske om at støtte op om lokalforeningens arbejde, så hold øje med "Dine Muligheder" hvor vi løbende opdaterer, hvad der sker i lokalforeningen, hvilke programmer vi søger deltagere og ledere til, hvornår vi har brug for frivillige hjælpere, m.v. Man kan også følge os på vores Facebook-side CISV Hareskov-Værløse.

Man er også velkommen til at kontakte bestyrelsen enten på h-v@remove-this.dk.cisv.org, eller direkte til de relevante på listen herunder!

Bestyrelsen

Rolle Navn Telefon E-mail
Formand Lili Westermann (HB) 44 66 10 83 / 30 30 02 28 lili.westermann@gmail.com
Næstformand Birgitte Guldbrandsen 26 13 76 02 Ambiguld@hotmail.com
Kasserer Ulrike Møgelvang 61 66 00 98
Youth meeting kontaktperson Lili Westermann 44 66 10 83 / 30 30 02 28 lili.westermann@gmail.com
Step Up kontaktperson Gitte Liebst Robinson 30 20 54 84 Gitterob66@gmail.com
Interchange kontaktperson Helle Vedstesen 40 20 50 54 Helle@vedstesen.dk
Børnebyskontaktperson Birgitte Guldbrandsen 26 13 76 02 Ambiguld@hotmail.com
Risk Manager Winnie Ramsing 22 53 33 00 winnie.ramsing@dk.cisv.org
Suppleant Tina Löfvall 26 93 68 42 Tina.lofvall@gmail.dk
Bestyrelsesmedlem Richa Bang Jessen 30 50 54 51
Bestyrelsesmedlem Nanna Gabrielsen 60 88 06 34 Nannagabrielsen@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem Pia Lykke Sommer 25 67 44 28 pialykkesommer@gmail.com
Juniorbestyrelsesmedlem Daniel Westermann Strandby 26 23 10 83 Daniel.westermann.strandby@gmail.com
Juniorbestyrelsesmedlem Josefine Møgelvang 61 66 73 24
Juniorbestyrelsesmedlem Karoline Møgelvang (HB) 61 28 87 61 karmo@moegelvang.eu